| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Coppersmith Barbet |
| Monikko | kilkkusepät | Genetiivi | kilkkusepän |
| Monikon genetiivi | kilkkuseppien | Partitiivi | kilkkuseppää |
| Monikon partitiivi | kilkkuseppiä | Inessiivi | kilkkusepässä |
| Monikon inessiivi | kilkkusepissä | Elatiivi | kilkkusepästä |
| Monikon elatiivi | kilkkusepistä | Illatiivi | kilkkuseppään |
| Monikon illatiivi | kilkkuseppiin | Adessiivi | kilkkusepällä |
| Monikon adessiivi | kilkkusepillä | Ablatiivi | kilkkusepältä |
| Monikon ablatiivi | kilkkusepiltä | Allatiivi | kilkkusepälle |
| Monikon allatiivi | kilkkusepille | Essiivi | kilkkuseppänä |
| Monikon essiivi | kilkkuseppinä | Translatiivi | kilkkusepäksi |
| Monikon translatiivi | kilkkusepiksi | Monikon instruktiivi | kilkkusepin |
| Abessiivi | kilkkusepättä | Monikon abessiivi | kilkkusepittä |
| Monikon akkusatiivi | kilkkusepät |