Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kapeammat | Monikko | kapeampani |
| Monikko | kapeampasi | Monikko | kapeampamme |
| Monikko | kapeampanne | Monikko | kapeampansa |
| Genetiivi | kapeamman | Genetiivi | kapeampani |
| Genetiivi | kapeampasi | Genetiivi | kapeampamme |
| Genetiivi | kapeampanne | Genetiivi | kapeampansa |
| Monikon genetiivi | kapeampien | Monikon genetiivi | kapeampieni |
| Monikon genetiivi | kapeampiesi | Monikon genetiivi | kapeampiemme |
| Monikon genetiivi | kapeampienne | Monikon genetiivi | kapeampiensa |
| Partitiivi | kapeampaa | Partitiivi | kapeampaani |
| Partitiivi | kapeampaasi | Partitiivi | kapeampaamme |
| Partitiivi | kapeampaanne | Partitiivi | kapeampaansa |
| Monikon partitiivi | kapeampia | Monikon partitiivi | kapeampiani |
| Monikon partitiivi | kapeampiasi | Monikon partitiivi | kapeampiamme |
| Monikon partitiivi | kapeampianne | Monikon partitiivi | kapeampiaan |
| Monikon partitiivi | kapeampiansa | Inessiivi | kapeammassa |
| Inessiivi | kapeammassani | Inessiivi | kapeammassasi |
| Inessiivi | kapeammassamme | Inessiivi | kapeammassanne |
| Inessiivi | kapeammassaan | Inessiivi | kapeammassansa |
| Monikon inessiivi | kapeammissa | Monikon inessiivi | kapeammissani |
| Monikon inessiivi | kapeammissasi | Monikon inessiivi | kapeammissamme |
| Monikon inessiivi | kapeammissanne | Monikon inessiivi | kapeammissaan |
| Monikon inessiivi | kapeammissansa | Elatiivi | kapeammasta |
| Elatiivi | kapeammastani | Elatiivi | kapeammastasi |
| Elatiivi | kapeammastamme | Elatiivi | kapeammastanne |
| Elatiivi | kapeammastaan | Elatiivi | kapeammastansa |
| Monikon elatiivi | kapeammista | Monikon elatiivi | kapeammistani |
| Monikon elatiivi | kapeammistasi | Monikon elatiivi | kapeammistamme |
| Monikon elatiivi | kapeammistanne | Monikon elatiivi | kapeammistaan |
| Monikon elatiivi | kapeammistansa | Illatiivi | kapeampaan |
| Illatiivi | kapeampaani | Illatiivi | kapeampaasi |
| Illatiivi | kapeampaamme | Illatiivi | kapeampaanne |
| Illatiivi | kapeampaansa | Monikon illatiivi | kapeampiin |
| Monikon illatiivi | kapeampiini | Monikon illatiivi | kapeampiisi |
| Monikon illatiivi | kapeampiimme | Monikon illatiivi | kapeampiinne |
| Monikon illatiivi | kapeampiinsa | Adessiivi | kapeammalla |
| Adessiivi | kapeammallani | Adessiivi | kapeammallasi |
| Adessiivi | kapeammallamme | Adessiivi | kapeammallanne |
| Adessiivi | kapeammallaan | Adessiivi | kapeammallansa |
| Monikon adessiivi | kapeammilla | Monikon adessiivi | kapeammillani |
| Monikon adessiivi | kapeammillasi | Monikon adessiivi | kapeammillamme |
| Monikon adessiivi | kapeammillanne | Monikon adessiivi | kapeammillaan |
| Monikon adessiivi | kapeammillansa | Ablatiivi | kapeammalta |
| Ablatiivi | kapeammaltani | Ablatiivi | kapeammaltasi |
| Ablatiivi | kapeammaltamme | Ablatiivi | kapeammaltanne |
| Ablatiivi | kapeammaltaan | Ablatiivi | kapeammaltansa |
| Monikon ablatiivi | kapeammilta | Monikon ablatiivi | kapeammiltani |
| Monikon ablatiivi | kapeammiltasi | Monikon ablatiivi | kapeammiltamme |
| Monikon ablatiivi | kapeammiltanne | Monikon ablatiivi | kapeammiltaan |
| Monikon ablatiivi | kapeammiltansa | Allatiivi | kapeammalle |
| Allatiivi | kapeammalleni | Allatiivi | kapeammallesi |
| Allatiivi | kapeammallemme | Allatiivi | kapeammallenne |
| Allatiivi | kapeammalleen | Allatiivi | kapeammallensa |
| Monikon allatiivi | kapeammille | Monikon allatiivi | kapeammilleni |
| Monikon allatiivi | kapeammillesi | Monikon allatiivi | kapeammillemme |
| Monikon allatiivi | kapeammillenne | Monikon allatiivi | kapeammilleen |
| Monikon allatiivi | kapeammillensa | Essiivi | kapeampana |
| Essiivi | kapeampanani | Essiivi | kapeampanasi |
| Essiivi | kapeampanamme | Essiivi | kapeampananne |
| Essiivi | kapeampanaan | Essiivi | kapeampanansa |
| Monikon essiivi | kapeampina | Monikon essiivi | kapeampinani |
| Monikon essiivi | kapeampinasi | Monikon essiivi | kapeampinamme |
| Monikon essiivi | kapeampinanne | Monikon essiivi | kapeampinaan |
| Monikon essiivi | kapeampinansa | Translatiivi | kapeammaksi |
| Translatiivi | kapeammakseni | Translatiivi | kapeammaksesi |
| Translatiivi | kapeammaksemme | Translatiivi | kapeammaksenne |
| Translatiivi | kapeammakseen | Translatiivi | kapeammaksensa |
| Monikon translatiivi | kapeammiksi | Monikon translatiivi | kapeammikseni |
| Monikon translatiivi | kapeammiksesi | Monikon translatiivi | kapeammiksemme |
| Monikon translatiivi | kapeammiksenne | Monikon translatiivi | kapeammikseen |
| Monikon translatiivi | kapeammiksensa | Monikon instruktiivi | kapeammin |
| Abessiivi | kapeammatta | Abessiivi | kapeammattani |
| Abessiivi | kapeammattasi | Abessiivi | kapeammattamme |
| Abessiivi | kapeammattanne | Abessiivi | kapeammattaan |
| Abessiivi | kapeammattansa | Monikon abessiivi | kapeammitta |
| Monikon abessiivi | kapeammittani | Monikon abessiivi | kapeammittasi |
| Monikon abessiivi | kapeammittamme | Monikon abessiivi | kapeammittanne |
| Monikon abessiivi | kapeammittaan | Monikon abessiivi | kapeammittansa |
| Monikon komitatiivi | kapeampine | Monikon komitatiivi | kapeampineni |
| Monikon komitatiivi | kapeampinesi | Monikon komitatiivi | kapeampinemme |
| Monikon komitatiivi | kapeampinenne | Monikon komitatiivi | kapeampineen |
| Monikon komitatiivi | kapeampinensa | Monikon akkusatiivi | kapeammat |
| Monikon akkusatiivi | kapeampani | Monikon akkusatiivi | kapeampasi |
| Monikon akkusatiivi | kapeampamme | Monikon akkusatiivi | kapeampanne |
| Monikon akkusatiivi | kapeampansa | Akkusatiivi | kapeampani |
| Akkusatiivi | kapeampasi | Akkusatiivi | kapeampamme |
| Akkusatiivi | kapeampanne | Akkusatiivi | kapeampansa |