Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | luvanneet | Monikko | luvanneeni |
| Monikko | luvanneesi | Monikko | luvanneemme |
| Monikko | luvanneenne | Monikko | luvanneensa |
| Genetiivi | luvanneen | Genetiivi | luvanneeni |
| Genetiivi | luvanneesi | Genetiivi | luvanneemme |
| Genetiivi | luvanneenne | Genetiivi | luvanneensa |
| Monikon genetiivi | luvanneiden | Monikon genetiivi | luvanneitten |
| Monikon genetiivi | luvanneideni | Monikon genetiivi | luvanneitteni |
| Monikon genetiivi | luvanneidesi | Monikon genetiivi | luvanneittesi |
| Monikon genetiivi | luvanneidemme | Monikon genetiivi | luvanneittemme |
| Monikon genetiivi | luvanneidenne | Monikon genetiivi | luvanneittenne |
| Monikon genetiivi | luvanneidensa | Monikon genetiivi | luvanneittensa |
| Partitiivi | luvannutta | Partitiivi | luvannuttani |
| Partitiivi | luvannuttasi | Partitiivi | luvannuttamme |
| Partitiivi | luvannuttanne | Partitiivi | luvannuttaan |
| Partitiivi | luvannuttansa | Monikon partitiivi | luvanneita |
| Monikon partitiivi | luvanneitani | Monikon partitiivi | luvanneitasi |
| Monikon partitiivi | luvanneitamme | Monikon partitiivi | luvanneitanne |
| Monikon partitiivi | luvanneitaan | Monikon partitiivi | luvanneitansa |
| Inessiivi | luvanneessa | Inessiivi | luvanneessani |
| Inessiivi | luvanneessasi | Inessiivi | luvanneessamme |
| Inessiivi | luvanneessanne | Inessiivi | luvanneessaan |
| Inessiivi | luvanneessansa | Monikon inessiivi | luvanneissa |
| Monikon inessiivi | luvanneissani | Monikon inessiivi | luvanneissasi |
| Monikon inessiivi | luvanneissamme | Monikon inessiivi | luvanneissanne |
| Monikon inessiivi | luvanneissaan | Monikon inessiivi | luvanneissansa |
| Elatiivi | luvanneesta | Elatiivi | luvanneestani |
| Elatiivi | luvanneestasi | Elatiivi | luvanneestamme |
| Elatiivi | luvanneestanne | Elatiivi | luvanneestaan |
| Elatiivi | luvanneestansa | Monikon elatiivi | luvanneista |
| Monikon elatiivi | luvanneistani | Monikon elatiivi | luvanneistasi |
| Monikon elatiivi | luvanneistamme | Monikon elatiivi | luvanneistanne |
| Monikon elatiivi | luvanneistaan | Monikon elatiivi | luvanneistansa |
| Illatiivi | luvanneeseen | Illatiivi | luvanneeseeni |
| Illatiivi | luvanneeseesi | Illatiivi | luvanneeseemme |
| Illatiivi | luvanneeseenne | Illatiivi | luvanneeseensa |
| Monikon illatiivi | luvanneisiin | Monikon illatiivi | luvanneihin |
| Monikon illatiivi | luvanneisiini | Monikon illatiivi | luvanneihini |
| Monikon illatiivi | luvanneisiisi | Monikon illatiivi | luvanneihisi |
| Monikon illatiivi | luvanneisiimme | Monikon illatiivi | luvanneihimme |
| Monikon illatiivi | luvanneisiinne | Monikon illatiivi | luvanneihinne |
| Monikon illatiivi | luvanneisiinsa | Monikon illatiivi | luvanneihinsa |
| Adessiivi | luvanneella | Adessiivi | luvanneellani |
| Adessiivi | luvanneellasi | Adessiivi | luvanneellamme |
| Adessiivi | luvanneellanne | Adessiivi | luvanneellaan |
| Adessiivi | luvanneellansa | Monikon adessiivi | luvanneilla |
| Monikon adessiivi | luvanneillani | Monikon adessiivi | luvanneillasi |
| Monikon adessiivi | luvanneillamme | Monikon adessiivi | luvanneillanne |
| Monikon adessiivi | luvanneillaan | Monikon adessiivi | luvanneillansa |
| Ablatiivi | luvanneelta | Ablatiivi | luvanneeltani |
| Ablatiivi | luvanneeltasi | Ablatiivi | luvanneeltamme |
| Ablatiivi | luvanneeltanne | Ablatiivi | luvanneeltaan |
| Ablatiivi | luvanneeltansa | Monikon ablatiivi | luvanneilta |
| Monikon ablatiivi | luvanneiltani | Monikon ablatiivi | luvanneiltasi |
| Monikon ablatiivi | luvanneiltamme | Monikon ablatiivi | luvanneiltanne |
| Monikon ablatiivi | luvanneiltaan | Monikon ablatiivi | luvanneiltansa |
| Allatiivi | luvanneelle | Allatiivi | luvanneelleni |
| Allatiivi | luvanneellesi | Allatiivi | luvanneellemme |
| Allatiivi | luvanneellenne | Allatiivi | luvanneelleen |
| Allatiivi | luvanneellensa | Monikon allatiivi | luvanneille |
| Monikon allatiivi | luvanneilleni | Monikon allatiivi | luvanneillesi |
| Monikon allatiivi | luvanneillemme | Monikon allatiivi | luvanneillenne |
| Monikon allatiivi | luvanneilleen | Monikon allatiivi | luvanneillensa |
| Essiivi | luvanneena | Essiivi | luvanneenani |
| Essiivi | luvanneenasi | Essiivi | luvanneenamme |
| Essiivi | luvanneenanne | Essiivi | luvanneenaan |
| Essiivi | luvanneenansa | Monikon essiivi | luvanneina |
| Monikon essiivi | luvanneinani | Monikon essiivi | luvanneinasi |
| Monikon essiivi | luvanneinamme | Monikon essiivi | luvanneinanne |
| Monikon essiivi | luvanneinaan | Monikon essiivi | luvanneinansa |
| Translatiivi | luvanneeksi | Translatiivi | luvanneekseni |
| Translatiivi | luvanneeksesi | Translatiivi | luvanneeksemme |
| Translatiivi | luvanneeksenne | Translatiivi | luvanneekseen |
| Translatiivi | luvanneeksensa | Monikon translatiivi | luvanneiksi |
| Monikon translatiivi | luvanneikseni | Monikon translatiivi | luvanneiksesi |
| Monikon translatiivi | luvanneiksemme | Monikon translatiivi | luvanneiksenne |
| Monikon translatiivi | luvanneikseen | Monikon translatiivi | luvanneiksensa |
| Monikon instruktiivi | luvannein | Abessiivi | luvanneetta |
| Abessiivi | luvanneettani | Abessiivi | luvanneettasi |
| Abessiivi | luvanneettamme | Abessiivi | luvanneettanne |
| Abessiivi | luvanneettaan | Abessiivi | luvanneettansa |
| Monikon abessiivi | luvanneitta | Monikon abessiivi | luvanneittani |
| Monikon abessiivi | luvanneittasi | Monikon abessiivi | luvanneittamme |
| Monikon abessiivi | luvanneittanne | Monikon abessiivi | luvanneittaan |
| Monikon abessiivi | luvanneittansa | Monikon komitatiivi | luvanneine |
| Monikon komitatiivi | luvanneineni | Monikon komitatiivi | luvanneinesi |
| Monikon komitatiivi | luvanneinemme | Monikon komitatiivi | luvanneinenne |
| Monikon komitatiivi | luvanneineen | Monikon komitatiivi | luvanneinensa |
| Monikon akkusatiivi | luvanneet | Monikon akkusatiivi | luvanneeni |
| Monikon akkusatiivi | luvanneesi | Monikon akkusatiivi | luvanneemme |
| Monikon akkusatiivi | luvanneenne | Monikon akkusatiivi | luvanneensa |
| Akkusatiivi | luvanneeni | Akkusatiivi | luvanneesi |
| Akkusatiivi | luvanneemme | Akkusatiivi | luvanneenne |
| Akkusatiivi | luvanneensa |