| Käännös | Ääninäyte | |
|---|---|---|
| 1. | masażysta {m} | |
| 2. | masażystka {f} | |
| Monikko | hierojat | Genetiivi | hierojan |
| Monikon genetiivi | hierojien | Partitiivi | hierojaa |
| Monikon partitiivi | hierojia | Inessiivi | hierojassa |
| Monikon inessiivi | hierojissa | Elatiivi | hierojasta |
| Monikon elatiivi | hierojista | Illatiivi | hierojaan |
| Monikon illatiivi | hierojiin | Adessiivi | hierojalla |
| Monikon adessiivi | hierojilla | Ablatiivi | hierojalta |
| Monikon ablatiivi | hierojilta | Allatiivi | hierojalle |
| Monikon allatiivi | hierojille | Essiivi | hierojana |
| Monikon essiivi | hierojina | Translatiivi | hierojaksi |
| Monikon translatiivi | hierojiksi | Monikon instruktiivi | hierojin |
| Abessiivi | hierojatta | Monikon abessiivi | hierojitta |
| Monikon akkusatiivi | hierojat |