Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiioglycamic acid

Taivutusmuodot

MonikkojoglykaamihapotGenetiivijoglykaamihapon
Monikon genetiivijoglykaamihappojenPartitiivijoglykaamihappoa
Monikon partitiivijoglykaamihappojaInessiivijoglykaamihapossa
Monikon inessiivijoglykaamihapoissaElatiivijoglykaamihaposta
Monikon elatiivijoglykaamihapoistaIllatiivijoglykaamihappoon
Monikon illatiivijoglykaamihappoihinAdessiivijoglykaamihapolla
Monikon adessiivijoglykaamihapoillaAblatiivijoglykaamihapolta
Monikon ablatiivijoglykaamihapoiltaAllatiivijoglykaamihapolle
Monikon allatiivijoglykaamihapoilleEssiivijoglykaamihappona
Monikon essiivijoglykaamihappoinaTranslatiivijoglykaamihapoksi
Monikon translatiivijoglykaamihapoiksiMonikon instruktiivijoglykaamihapoin
AbessiivijoglykaamihapottaMonikon abessiivijoglykaamihapoitta
Monikon akkusatiivijoglykaamihapot