Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | fytskat | Genetiivi | fytskan |
| Monikon genetiivi | fytskien | Partitiivi | fytskaa |
| Monikon partitiivi | fytskia | Inessiivi | fytskassa |
| Monikon inessiivi | fytskissa | Elatiivi | fytskasta |
| Monikon elatiivi | fytskista | Illatiivi | fytskaan |
| Monikon illatiivi | fytskiin | Adessiivi | fytskalla |
| Monikon adessiivi | fytskilla | Ablatiivi | fytskalta |
| Monikon ablatiivi | fytskilta | Allatiivi | fytskalle |
| Monikon allatiivi | fytskille | Essiivi | fytskana |
| Monikon essiivi | fytskina | Translatiivi | fytskaksi |
| Monikon translatiivi | fytskiksi | Monikon instruktiivi | fytskin |
| Abessiivi | fytskatta | Monikon abessiivi | fytskitta |
| Monikon akkusatiivi | fytskat |