Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
intraspecific
Taivutusmuodot
Monikko
lajinsisäiset
Monikko
lajinsisäiseni
Monikko
lajinsisäisesi
Monikko
lajinsisäisemme
Monikko
lajinsisäisenne
Monikko
lajinsisäisensä
Genetiivi
lajinsisäisen
Genetiivi
lajinsisäiseni
Genetiivi
lajinsisäisesi
Genetiivi
lajinsisäisemme
Genetiivi
lajinsisäisenne
Genetiivi
lajinsisäisensä
Monikon genetiivi
lajinsisäisten
Monikon genetiivi
lajinsisäisien
Monikon genetiivi
lajinsisäisteni
Monikon genetiivi
lajinsisäisieni
Monikon genetiivi
lajinsisäistesi
Monikon genetiivi
lajinsisäisiesi
Monikon genetiivi
lajinsisäistemme
Monikon genetiivi
lajinsisäisiemme
Monikon genetiivi
lajinsisäistenne
Monikon genetiivi
lajinsisäisienne
Monikon genetiivi
lajinsisäistensä
Monikon genetiivi
lajinsisäisiensä
Partitiivi
lajinsisäistä
Partitiivi
lajinsisäistäni
Partitiivi
lajinsisäistäsi
Partitiivi
lajinsisäistämme
Partitiivi
lajinsisäistänne
Partitiivi
lajinsisäistään
Partitiivi
lajinsisäistänsä
Monikon partitiivi
lajinsisäisiä
Monikon partitiivi
lajinsisäisiäni
Monikon partitiivi
lajinsisäisiäsi
Monikon partitiivi
lajinsisäisiämme
Monikon partitiivi
lajinsisäisiänne
Monikon partitiivi
lajinsisäisiään
Monikon partitiivi
lajinsisäisiänsä
Inessiivi
lajinsisäisessä
Inessiivi
lajinsisäisessäni
Inessiivi
lajinsisäisessäsi
Inessiivi
lajinsisäisessämme
Inessiivi
lajinsisäisessänne
Inessiivi
lajinsisäisessään
Inessiivi
lajinsisäisessänsä
Monikon inessiivi
lajinsisäisissä
Monikon inessiivi
lajinsisäisissäni
Monikon inessiivi
lajinsisäisissäsi
Monikon inessiivi
lajinsisäisissämme
Monikon inessiivi
lajinsisäisissänne
Monikon inessiivi
lajinsisäisissään
Monikon inessiivi
lajinsisäisissänsä
Elatiivi
lajinsisäisestä
Elatiivi
lajinsisäisestäni
Elatiivi
lajinsisäisestäsi
Elatiivi
lajinsisäisestämme
Elatiivi
lajinsisäisestänne
Elatiivi
lajinsisäisestään
Elatiivi
lajinsisäisestänsä
Monikon elatiivi
lajinsisäisistä
Monikon elatiivi
lajinsisäisistäni
Monikon elatiivi
lajinsisäisistäsi
Monikon elatiivi
lajinsisäisistämme
Monikon elatiivi
lajinsisäisistänne
Monikon elatiivi
lajinsisäisistään
Monikon elatiivi
lajinsisäisistänsä
Illatiivi
lajinsisäiseen
Illatiivi
lajinsisäiseeni
Illatiivi
lajinsisäiseesi
Illatiivi
lajinsisäiseemme
Illatiivi
lajinsisäiseenne
Illatiivi
lajinsisäiseensä
Monikon illatiivi
lajinsisäisiin
Monikon illatiivi
lajinsisäisiini
Monikon illatiivi
lajinsisäisiisi
Monikon illatiivi
lajinsisäisiimme
Monikon illatiivi
lajinsisäisiinne
Monikon illatiivi
lajinsisäisiinsä
Adessiivi
lajinsisäisellä
Adessiivi
lajinsisäiselläni
Adessiivi
lajinsisäiselläsi
Adessiivi
lajinsisäisellämme
Adessiivi
lajinsisäisellänne
Adessiivi
lajinsisäisellään
Adessiivi
lajinsisäisellänsä
Monikon adessiivi
lajinsisäisillä
Monikon adessiivi
lajinsisäisilläni
Monikon adessiivi
lajinsisäisilläsi
Monikon adessiivi
lajinsisäisillämme
Monikon adessiivi
lajinsisäisillänne
Monikon adessiivi
lajinsisäisillään
Monikon adessiivi
lajinsisäisillänsä
Ablatiivi
lajinsisäiseltä
Ablatiivi
lajinsisäiseltäni
Ablatiivi
lajinsisäiseltäsi
Ablatiivi
lajinsisäiseltämme
Ablatiivi
lajinsisäiseltänne
Ablatiivi
lajinsisäiseltään
Ablatiivi
lajinsisäiseltänsä
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltä
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltäni
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltäsi
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltämme
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltänne
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltään
Monikon ablatiivi
lajinsisäisiltänsä
Allatiivi
lajinsisäiselle
Allatiivi
lajinsisäiselleni
Allatiivi
lajinsisäisellesi
Allatiivi
lajinsisäisellemme
Allatiivi
lajinsisäisellenne
Allatiivi
lajinsisäiselleen
Allatiivi
lajinsisäisellensä
Monikon allatiivi
lajinsisäisille
Monikon allatiivi
lajinsisäisilleni
Monikon allatiivi
lajinsisäisillesi
Monikon allatiivi
lajinsisäisillemme
Monikon allatiivi
lajinsisäisillenne
Monikon allatiivi
lajinsisäisilleen
Monikon allatiivi
lajinsisäisillensä
Essiivi
lajinsisäisenä
Essiivi
lajinsisäisenäni
Essiivi
lajinsisäisenäsi
Essiivi
lajinsisäisenämme
Essiivi
lajinsisäisenänne
Essiivi
lajinsisäisenään
Essiivi
lajinsisäisenänsä
Monikon essiivi
lajinsisäisinä
Monikon essiivi
lajinsisäisinäni
Monikon essiivi
lajinsisäisinäsi
Monikon essiivi
lajinsisäisinämme
Monikon essiivi
lajinsisäisinänne
Monikon essiivi
lajinsisäisinään
Monikon essiivi
lajinsisäisinänsä
Translatiivi
lajinsisäiseksi
Translatiivi
lajinsisäisekseni
Translatiivi
lajinsisäiseksesi
Translatiivi
lajinsisäiseksemme
Translatiivi
lajinsisäiseksenne
Translatiivi
lajinsisäisekseen
Translatiivi
lajinsisäiseksensä
Monikon translatiivi
lajinsisäisiksi
Monikon translatiivi
lajinsisäisikseni
Monikon translatiivi
lajinsisäisiksesi
Monikon translatiivi
lajinsisäisiksemme
Monikon translatiivi
lajinsisäisiksenne
Monikon translatiivi
lajinsisäisikseen
Monikon translatiivi
lajinsisäisiksensä
Monikon instruktiivi
lajinsisäisin
Abessiivi
lajinsisäisettä
Abessiivi
lajinsisäisettäni
Abessiivi
lajinsisäisettäsi
Abessiivi
lajinsisäisettämme
Abessiivi
lajinsisäisettänne
Abessiivi
lajinsisäisettään
Abessiivi
lajinsisäisettänsä
Monikon abessiivi
lajinsisäisittä
Monikon abessiivi
lajinsisäisittäni
Monikon abessiivi
lajinsisäisittäsi
Monikon abessiivi
lajinsisäisittämme
Monikon abessiivi
lajinsisäisittänne
Monikon abessiivi
lajinsisäisittään
Monikon abessiivi
lajinsisäisittänsä
Monikon komitatiivi
lajinsisäisine
Monikon komitatiivi
lajinsisäisineni
Monikon komitatiivi
lajinsisäisinesi
Monikon komitatiivi
lajinsisäisinemme
Monikon komitatiivi
lajinsisäisinenne
Monikon komitatiivi
lajinsisäisineen
Monikon komitatiivi
lajinsisäisinensä
Monikon akkusatiivi
lajinsisäiset
Monikon akkusatiivi
lajinsisäiseni
Monikon akkusatiivi
lajinsisäisesi
Monikon akkusatiivi
lajinsisäisemme
Monikon akkusatiivi
lajinsisäisenne
Monikon akkusatiivi
lajinsisäisensä
Akkusatiivi
lajinsisäiseni
Akkusatiivi
lajinsisäisesi
Akkusatiivi
lajinsisäisemme
Akkusatiivi
lajinsisäisenne
Akkusatiivi
lajinsisäisensä