Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiintraspecific

Taivutusmuodot

MonikkolajinsisäisetMonikkolajinsisäiseni
MonikkolajinsisäisesiMonikkolajinsisäisemme
MonikkolajinsisäisenneMonikkolajinsisäisensä
GenetiivilajinsisäisenGenetiivilajinsisäiseni
GenetiivilajinsisäisesiGenetiivilajinsisäisemme
GenetiivilajinsisäisenneGenetiivilajinsisäisensä
Monikon genetiivilajinsisäistenMonikon genetiivilajinsisäisien
Monikon genetiivilajinsisäisteniMonikon genetiivilajinsisäisieni
Monikon genetiivilajinsisäistesiMonikon genetiivilajinsisäisiesi
Monikon genetiivilajinsisäistemmeMonikon genetiivilajinsisäisiemme
Monikon genetiivilajinsisäistenneMonikon genetiivilajinsisäisienne
Monikon genetiivilajinsisäistensäMonikon genetiivilajinsisäisiensä
PartitiivilajinsisäistäPartitiivilajinsisäistäni
PartitiivilajinsisäistäsiPartitiivilajinsisäistämme
PartitiivilajinsisäistännePartitiivilajinsisäistään
PartitiivilajinsisäistänsäMonikon partitiivilajinsisäisiä
Monikon partitiivilajinsisäisiäniMonikon partitiivilajinsisäisiäsi
Monikon partitiivilajinsisäisiämmeMonikon partitiivilajinsisäisiänne
Monikon partitiivilajinsisäisiäänMonikon partitiivilajinsisäisiänsä
InessiivilajinsisäisessäInessiivilajinsisäisessäni
InessiivilajinsisäisessäsiInessiivilajinsisäisessämme
InessiivilajinsisäisessänneInessiivilajinsisäisessään
InessiivilajinsisäisessänsäMonikon inessiivilajinsisäisissä
Monikon inessiivilajinsisäisissäniMonikon inessiivilajinsisäisissäsi
Monikon inessiivilajinsisäisissämmeMonikon inessiivilajinsisäisissänne
Monikon inessiivilajinsisäisissäänMonikon inessiivilajinsisäisissänsä
ElatiivilajinsisäisestäElatiivilajinsisäisestäni
ElatiivilajinsisäisestäsiElatiivilajinsisäisestämme
ElatiivilajinsisäisestänneElatiivilajinsisäisestään
ElatiivilajinsisäisestänsäMonikon elatiivilajinsisäisistä
Monikon elatiivilajinsisäisistäniMonikon elatiivilajinsisäisistäsi
Monikon elatiivilajinsisäisistämmeMonikon elatiivilajinsisäisistänne
Monikon elatiivilajinsisäisistäänMonikon elatiivilajinsisäisistänsä
IllatiivilajinsisäiseenIllatiivilajinsisäiseeni
IllatiivilajinsisäiseesiIllatiivilajinsisäiseemme
IllatiivilajinsisäiseenneIllatiivilajinsisäiseensä
Monikon illatiivilajinsisäisiinMonikon illatiivilajinsisäisiini
Monikon illatiivilajinsisäisiisiMonikon illatiivilajinsisäisiimme
Monikon illatiivilajinsisäisiinneMonikon illatiivilajinsisäisiinsä
AdessiivilajinsisäiselläAdessiivilajinsisäiselläni
AdessiivilajinsisäiselläsiAdessiivilajinsisäisellämme
AdessiivilajinsisäisellänneAdessiivilajinsisäisellään
AdessiivilajinsisäisellänsäMonikon adessiivilajinsisäisillä
Monikon adessiivilajinsisäisilläniMonikon adessiivilajinsisäisilläsi
Monikon adessiivilajinsisäisillämmeMonikon adessiivilajinsisäisillänne
Monikon adessiivilajinsisäisilläänMonikon adessiivilajinsisäisillänsä
AblatiivilajinsisäiseltäAblatiivilajinsisäiseltäni
AblatiivilajinsisäiseltäsiAblatiivilajinsisäiseltämme
AblatiivilajinsisäiseltänneAblatiivilajinsisäiseltään
AblatiivilajinsisäiseltänsäMonikon ablatiivilajinsisäisiltä
Monikon ablatiivilajinsisäisiltäniMonikon ablatiivilajinsisäisiltäsi
Monikon ablatiivilajinsisäisiltämmeMonikon ablatiivilajinsisäisiltänne
Monikon ablatiivilajinsisäisiltäänMonikon ablatiivilajinsisäisiltänsä
AllatiivilajinsisäiselleAllatiivilajinsisäiselleni
AllatiivilajinsisäisellesiAllatiivilajinsisäisellemme
AllatiivilajinsisäisellenneAllatiivilajinsisäiselleen
AllatiivilajinsisäisellensäMonikon allatiivilajinsisäisille
Monikon allatiivilajinsisäisilleniMonikon allatiivilajinsisäisillesi
Monikon allatiivilajinsisäisillemmeMonikon allatiivilajinsisäisillenne
Monikon allatiivilajinsisäisilleenMonikon allatiivilajinsisäisillensä
EssiivilajinsisäisenäEssiivilajinsisäisenäni
EssiivilajinsisäisenäsiEssiivilajinsisäisenämme
EssiivilajinsisäisenänneEssiivilajinsisäisenään
EssiivilajinsisäisenänsäMonikon essiivilajinsisäisinä
Monikon essiivilajinsisäisinäniMonikon essiivilajinsisäisinäsi
Monikon essiivilajinsisäisinämmeMonikon essiivilajinsisäisinänne
Monikon essiivilajinsisäisinäänMonikon essiivilajinsisäisinänsä
TranslatiivilajinsisäiseksiTranslatiivilajinsisäisekseni
TranslatiivilajinsisäiseksesiTranslatiivilajinsisäiseksemme
TranslatiivilajinsisäiseksenneTranslatiivilajinsisäisekseen
TranslatiivilajinsisäiseksensäMonikon translatiivilajinsisäisiksi
Monikon translatiivilajinsisäisikseniMonikon translatiivilajinsisäisiksesi
Monikon translatiivilajinsisäisiksemmeMonikon translatiivilajinsisäisiksenne
Monikon translatiivilajinsisäisikseenMonikon translatiivilajinsisäisiksensä
Monikon instruktiivilajinsisäisinAbessiivilajinsisäisettä
AbessiivilajinsisäisettäniAbessiivilajinsisäisettäsi
AbessiivilajinsisäisettämmeAbessiivilajinsisäisettänne
AbessiivilajinsisäisettäänAbessiivilajinsisäisettänsä
Monikon abessiivilajinsisäisittäMonikon abessiivilajinsisäisittäni
Monikon abessiivilajinsisäisittäsiMonikon abessiivilajinsisäisittämme
Monikon abessiivilajinsisäisittänneMonikon abessiivilajinsisäisittään
Monikon abessiivilajinsisäisittänsäMonikon komitatiivilajinsisäisine
Monikon komitatiivilajinsisäisineniMonikon komitatiivilajinsisäisinesi
Monikon komitatiivilajinsisäisinemmeMonikon komitatiivilajinsisäisinenne
Monikon komitatiivilajinsisäisineenMonikon komitatiivilajinsisäisinensä
Monikon akkusatiivilajinsisäisetMonikon akkusatiivilajinsisäiseni
Monikon akkusatiivilajinsisäisesiMonikon akkusatiivilajinsisäisemme
Monikon akkusatiivilajinsisäisenneMonikon akkusatiivilajinsisäisensä
AkkusatiivilajinsisäiseniAkkusatiivilajinsisäisesi
AkkusatiivilajinsisäisemmeAkkusatiivilajinsisäisenne
Akkusatiivilajinsisäisensä