| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | bonuslapset | Genetiivi | bonuslapsen |
| Monikon genetiivi | bonuslapsien | Monikon genetiivi | bonuslasten |
| Partitiivi | bonuslasta | Monikon partitiivi | bonuslapsia |
| Inessiivi | bonuslapsessa | Monikon inessiivi | bonuslapsissa |
| Elatiivi | bonuslapsesta | Monikon elatiivi | bonuslapsista |
| Illatiivi | bonuslapseen | Monikon illatiivi | bonuslapsiin |
| Adessiivi | bonuslapsella | Monikon adessiivi | bonuslapsilla |
| Ablatiivi | bonuslapselta | Monikon ablatiivi | bonuslapsilta |
| Allatiivi | bonuslapselle | Monikon allatiivi | bonuslapsille |
| Essiivi | bonuslapsena | Monikon essiivi | bonuslapsina |
| Translatiivi | bonuslapseksi | Monikon translatiivi | bonuslapsiksi |
| Monikon instruktiivi | bonuslapsin | Abessiivi | bonuslapsetta |
| Monikon abessiivi | bonuslapsitta | Monikon akkusatiivi | bonuslapset |