Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantipaddle

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskahlailenYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskahlailet
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskahlaileeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskahlailemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskahlailetteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskahlailevat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikahlailinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikahlailit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikahlailiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikahlailimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikahlailitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikahlailivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskahlailisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskahlailisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskahlailisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskahlailisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskahlailisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskahlailisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskahlaileYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskahlailkoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskahlailkaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskahlailkaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskahlailkootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskahlaillen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskahlailletYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskahlaillee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskahlaillemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskahlaillette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskahlaillevat

Luokat