Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomöhömahaisetMonikkomöhömahaiseni
MonikkomöhömahaisesiMonikkomöhömahaisemme
MonikkomöhömahaisenneMonikkomöhömahaisensa
GenetiivimöhömahaisenGenetiivimöhömahaiseni
GenetiivimöhömahaisesiGenetiivimöhömahaisemme
GenetiivimöhömahaisenneGenetiivimöhömahaisensa
Monikon genetiivimöhömahaistenMonikon genetiivimöhömahaisien
Monikon genetiivimöhömahaisteniMonikon genetiivimöhömahaisieni
Monikon genetiivimöhömahaistesiMonikon genetiivimöhömahaisiesi
Monikon genetiivimöhömahaistemmeMonikon genetiivimöhömahaisiemme
Monikon genetiivimöhömahaistenneMonikon genetiivimöhömahaisienne
Monikon genetiivimöhömahaistensaMonikon genetiivimöhömahaisiensa
PartitiivimöhömahaistaPartitiivimöhömahaistani
PartitiivimöhömahaistasiPartitiivimöhömahaistamme
PartitiivimöhömahaistannePartitiivimöhömahaistaan
PartitiivimöhömahaistansaMonikon partitiivimöhömahaisia
Monikon partitiivimöhömahaisianiMonikon partitiivimöhömahaisiasi
Monikon partitiivimöhömahaisiammeMonikon partitiivimöhömahaisianne
Monikon partitiivimöhömahaisiaanMonikon partitiivimöhömahaisiansa
InessiivimöhömahaisessaInessiivimöhömahaisessani
InessiivimöhömahaisessasiInessiivimöhömahaisessamme
InessiivimöhömahaisessanneInessiivimöhömahaisessaan
InessiivimöhömahaisessansaMonikon inessiivimöhömahaisissa
Monikon inessiivimöhömahaisissaniMonikon inessiivimöhömahaisissasi
Monikon inessiivimöhömahaisissammeMonikon inessiivimöhömahaisissanne
Monikon inessiivimöhömahaisissaanMonikon inessiivimöhömahaisissansa
ElatiivimöhömahaisestaElatiivimöhömahaisestani
ElatiivimöhömahaisestasiElatiivimöhömahaisestamme
ElatiivimöhömahaisestanneElatiivimöhömahaisestaan
ElatiivimöhömahaisestansaMonikon elatiivimöhömahaisista
Monikon elatiivimöhömahaisistaniMonikon elatiivimöhömahaisistasi
Monikon elatiivimöhömahaisistammeMonikon elatiivimöhömahaisistanne
Monikon elatiivimöhömahaisistaanMonikon elatiivimöhömahaisistansa
IllatiivimöhömahaiseenIllatiivimöhömahaiseeni
IllatiivimöhömahaiseesiIllatiivimöhömahaiseemme
IllatiivimöhömahaiseenneIllatiivimöhömahaiseensa
Monikon illatiivimöhömahaisiinMonikon illatiivimöhömahaisiini
Monikon illatiivimöhömahaisiisiMonikon illatiivimöhömahaisiimme
Monikon illatiivimöhömahaisiinneMonikon illatiivimöhömahaisiinsa
AdessiivimöhömahaisellaAdessiivimöhömahaisellani
AdessiivimöhömahaisellasiAdessiivimöhömahaisellamme
AdessiivimöhömahaisellanneAdessiivimöhömahaisellaan
AdessiivimöhömahaisellansaMonikon adessiivimöhömahaisilla
Monikon adessiivimöhömahaisillaniMonikon adessiivimöhömahaisillasi
Monikon adessiivimöhömahaisillammeMonikon adessiivimöhömahaisillanne
Monikon adessiivimöhömahaisillaanMonikon adessiivimöhömahaisillansa
AblatiivimöhömahaiseltaAblatiivimöhömahaiseltani
AblatiivimöhömahaiseltasiAblatiivimöhömahaiseltamme
AblatiivimöhömahaiseltanneAblatiivimöhömahaiseltaan
AblatiivimöhömahaiseltansaMonikon ablatiivimöhömahaisilta
Monikon ablatiivimöhömahaisiltaniMonikon ablatiivimöhömahaisiltasi
Monikon ablatiivimöhömahaisiltammeMonikon ablatiivimöhömahaisiltanne
Monikon ablatiivimöhömahaisiltaanMonikon ablatiivimöhömahaisiltansa
AllatiivimöhömahaiselleAllatiivimöhömahaiselleni
AllatiivimöhömahaisellesiAllatiivimöhömahaisellemme
AllatiivimöhömahaisellenneAllatiivimöhömahaiselleen
AllatiivimöhömahaisellensaMonikon allatiivimöhömahaisille
Monikon allatiivimöhömahaisilleniMonikon allatiivimöhömahaisillesi
Monikon allatiivimöhömahaisillemmeMonikon allatiivimöhömahaisillenne
Monikon allatiivimöhömahaisilleenMonikon allatiivimöhömahaisillensa
EssiivimöhömahaisenaEssiivimöhömahaisenani
EssiivimöhömahaisenasiEssiivimöhömahaisenamme
EssiivimöhömahaisenanneEssiivimöhömahaisenaan
EssiivimöhömahaisenansaMonikon essiivimöhömahaisina
Monikon essiivimöhömahaisinaniMonikon essiivimöhömahaisinasi
Monikon essiivimöhömahaisinammeMonikon essiivimöhömahaisinanne
Monikon essiivimöhömahaisinaanMonikon essiivimöhömahaisinansa
TranslatiivimöhömahaiseksiTranslatiivimöhömahaisekseni
TranslatiivimöhömahaiseksesiTranslatiivimöhömahaiseksemme
TranslatiivimöhömahaiseksenneTranslatiivimöhömahaisekseen
TranslatiivimöhömahaiseksensaMonikon translatiivimöhömahaisiksi
Monikon translatiivimöhömahaisikseniMonikon translatiivimöhömahaisiksesi
Monikon translatiivimöhömahaisiksemmeMonikon translatiivimöhömahaisiksenne
Monikon translatiivimöhömahaisikseenMonikon translatiivimöhömahaisiksensa
Monikon instruktiivimöhömahaisinAbessiivimöhömahaisetta
AbessiivimöhömahaisettaniAbessiivimöhömahaisettasi
AbessiivimöhömahaisettammeAbessiivimöhömahaisettanne
AbessiivimöhömahaisettaanAbessiivimöhömahaisettansa
Monikon abessiivimöhömahaisittaMonikon abessiivimöhömahaisittani
Monikon abessiivimöhömahaisittasiMonikon abessiivimöhömahaisittamme
Monikon abessiivimöhömahaisittanneMonikon abessiivimöhömahaisittaan
Monikon abessiivimöhömahaisittansaMonikon komitatiivimöhömahaisine
Monikon komitatiivimöhömahaisineniMonikon komitatiivimöhömahaisinesi
Monikon komitatiivimöhömahaisinemmeMonikon komitatiivimöhömahaisinenne
Monikon komitatiivimöhömahaisineenMonikon komitatiivimöhömahaisinensa
Monikon akkusatiivimöhömahaisetMonikon akkusatiivimöhömahaiseni
Monikon akkusatiivimöhömahaisesiMonikon akkusatiivimöhömahaisemme
Monikon akkusatiivimöhömahaisenneMonikon akkusatiivimöhömahaisensa
AkkusatiivimöhömahaiseniAkkusatiivimöhömahaisesi
AkkusatiivimöhömahaisemmeAkkusatiivimöhömahaisenne
Akkusatiivimöhömahaisensa