Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
ventripotent
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
möhömahaiset
Monikko
möhömahaiseni
Monikko
möhömahaisesi
Monikko
möhömahaisemme
Monikko
möhömahaisenne
Monikko
möhömahaisensa
Genetiivi
möhömahaisen
Genetiivi
möhömahaiseni
Genetiivi
möhömahaisesi
Genetiivi
möhömahaisemme
Genetiivi
möhömahaisenne
Genetiivi
möhömahaisensa
Monikon genetiivi
möhömahaisten
Monikon genetiivi
möhömahaisien
Monikon genetiivi
möhömahaisteni
Monikon genetiivi
möhömahaisieni
Monikon genetiivi
möhömahaistesi
Monikon genetiivi
möhömahaisiesi
Monikon genetiivi
möhömahaistemme
Monikon genetiivi
möhömahaisiemme
Monikon genetiivi
möhömahaistenne
Monikon genetiivi
möhömahaisienne
Monikon genetiivi
möhömahaistensa
Monikon genetiivi
möhömahaisiensa
Partitiivi
möhömahaista
Partitiivi
möhömahaistani
Partitiivi
möhömahaistasi
Partitiivi
möhömahaistamme
Partitiivi
möhömahaistanne
Partitiivi
möhömahaistaan
Partitiivi
möhömahaistansa
Monikon partitiivi
möhömahaisia
Monikon partitiivi
möhömahaisiani
Monikon partitiivi
möhömahaisiasi
Monikon partitiivi
möhömahaisiamme
Monikon partitiivi
möhömahaisianne
Monikon partitiivi
möhömahaisiaan
Monikon partitiivi
möhömahaisiansa
Inessiivi
möhömahaisessa
Inessiivi
möhömahaisessani
Inessiivi
möhömahaisessasi
Inessiivi
möhömahaisessamme
Inessiivi
möhömahaisessanne
Inessiivi
möhömahaisessaan
Inessiivi
möhömahaisessansa
Monikon inessiivi
möhömahaisissa
Monikon inessiivi
möhömahaisissani
Monikon inessiivi
möhömahaisissasi
Monikon inessiivi
möhömahaisissamme
Monikon inessiivi
möhömahaisissanne
Monikon inessiivi
möhömahaisissaan
Monikon inessiivi
möhömahaisissansa
Elatiivi
möhömahaisesta
Elatiivi
möhömahaisestani
Elatiivi
möhömahaisestasi
Elatiivi
möhömahaisestamme
Elatiivi
möhömahaisestanne
Elatiivi
möhömahaisestaan
Elatiivi
möhömahaisestansa
Monikon elatiivi
möhömahaisista
Monikon elatiivi
möhömahaisistani
Monikon elatiivi
möhömahaisistasi
Monikon elatiivi
möhömahaisistamme
Monikon elatiivi
möhömahaisistanne
Monikon elatiivi
möhömahaisistaan
Monikon elatiivi
möhömahaisistansa
Illatiivi
möhömahaiseen
Illatiivi
möhömahaiseeni
Illatiivi
möhömahaiseesi
Illatiivi
möhömahaiseemme
Illatiivi
möhömahaiseenne
Illatiivi
möhömahaiseensa
Monikon illatiivi
möhömahaisiin
Monikon illatiivi
möhömahaisiini
Monikon illatiivi
möhömahaisiisi
Monikon illatiivi
möhömahaisiimme
Monikon illatiivi
möhömahaisiinne
Monikon illatiivi
möhömahaisiinsa
Adessiivi
möhömahaisella
Adessiivi
möhömahaisellani
Adessiivi
möhömahaisellasi
Adessiivi
möhömahaisellamme
Adessiivi
möhömahaisellanne
Adessiivi
möhömahaisellaan
Adessiivi
möhömahaisellansa
Monikon adessiivi
möhömahaisilla
Monikon adessiivi
möhömahaisillani
Monikon adessiivi
möhömahaisillasi
Monikon adessiivi
möhömahaisillamme
Monikon adessiivi
möhömahaisillanne
Monikon adessiivi
möhömahaisillaan
Monikon adessiivi
möhömahaisillansa
Ablatiivi
möhömahaiselta
Ablatiivi
möhömahaiseltani
Ablatiivi
möhömahaiseltasi
Ablatiivi
möhömahaiseltamme
Ablatiivi
möhömahaiseltanne
Ablatiivi
möhömahaiseltaan
Ablatiivi
möhömahaiseltansa
Monikon ablatiivi
möhömahaisilta
Monikon ablatiivi
möhömahaisiltani
Monikon ablatiivi
möhömahaisiltasi
Monikon ablatiivi
möhömahaisiltamme
Monikon ablatiivi
möhömahaisiltanne
Monikon ablatiivi
möhömahaisiltaan
Monikon ablatiivi
möhömahaisiltansa
Allatiivi
möhömahaiselle
Allatiivi
möhömahaiselleni
Allatiivi
möhömahaisellesi
Allatiivi
möhömahaisellemme
Allatiivi
möhömahaisellenne
Allatiivi
möhömahaiselleen
Allatiivi
möhömahaisellensa
Monikon allatiivi
möhömahaisille
Monikon allatiivi
möhömahaisilleni
Monikon allatiivi
möhömahaisillesi
Monikon allatiivi
möhömahaisillemme
Monikon allatiivi
möhömahaisillenne
Monikon allatiivi
möhömahaisilleen
Monikon allatiivi
möhömahaisillensa
Essiivi
möhömahaisena
Essiivi
möhömahaisenani
Essiivi
möhömahaisenasi
Essiivi
möhömahaisenamme
Essiivi
möhömahaisenanne
Essiivi
möhömahaisenaan
Essiivi
möhömahaisenansa
Monikon essiivi
möhömahaisina
Monikon essiivi
möhömahaisinani
Monikon essiivi
möhömahaisinasi
Monikon essiivi
möhömahaisinamme
Monikon essiivi
möhömahaisinanne
Monikon essiivi
möhömahaisinaan
Monikon essiivi
möhömahaisinansa
Translatiivi
möhömahaiseksi
Translatiivi
möhömahaisekseni
Translatiivi
möhömahaiseksesi
Translatiivi
möhömahaiseksemme
Translatiivi
möhömahaiseksenne
Translatiivi
möhömahaisekseen
Translatiivi
möhömahaiseksensa
Monikon translatiivi
möhömahaisiksi
Monikon translatiivi
möhömahaisikseni
Monikon translatiivi
möhömahaisiksesi
Monikon translatiivi
möhömahaisiksemme
Monikon translatiivi
möhömahaisiksenne
Monikon translatiivi
möhömahaisikseen
Monikon translatiivi
möhömahaisiksensa
Monikon instruktiivi
möhömahaisin
Abessiivi
möhömahaisetta
Abessiivi
möhömahaisettani
Abessiivi
möhömahaisettasi
Abessiivi
möhömahaisettamme
Abessiivi
möhömahaisettanne
Abessiivi
möhömahaisettaan
Abessiivi
möhömahaisettansa
Monikon abessiivi
möhömahaisitta
Monikon abessiivi
möhömahaisittani
Monikon abessiivi
möhömahaisittasi
Monikon abessiivi
möhömahaisittamme
Monikon abessiivi
möhömahaisittanne
Monikon abessiivi
möhömahaisittaan
Monikon abessiivi
möhömahaisittansa
Monikon komitatiivi
möhömahaisine
Monikon komitatiivi
möhömahaisineni
Monikon komitatiivi
möhömahaisinesi
Monikon komitatiivi
möhömahaisinemme
Monikon komitatiivi
möhömahaisinenne
Monikon komitatiivi
möhömahaisineen
Monikon komitatiivi
möhömahaisinensa
Monikon akkusatiivi
möhömahaiset
Monikon akkusatiivi
möhömahaiseni
Monikon akkusatiivi
möhömahaisesi
Monikon akkusatiivi
möhömahaisemme
Monikon akkusatiivi
möhömahaisenne
Monikon akkusatiivi
möhömahaisensa
Akkusatiivi
möhömahaiseni
Akkusatiivi
möhömahaisesi
Akkusatiivi
möhömahaisemme
Akkusatiivi
möhömahaisenne
Akkusatiivi
möhömahaisensa