Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
metionin {ett}

Taivutusmuodot

MonikkometioniinitGenetiivimetioniinin
Monikon genetiivimetioniinienPartitiivimetioniinia
Monikon partitiivimetioniinejaInessiivimetioniinissa
Monikon inessiivimetioniineissaElatiivimetioniinista
Monikon elatiivimetioniineistaIllatiivimetioniiniin
Monikon illatiivimetioniineihinAdessiivimetioniinilla
Monikon adessiivimetioniineillaAblatiivimetioniinilta
Monikon ablatiivimetioniineiltaAllatiivimetioniinille
Monikon allatiivimetioniineilleEssiivimetioniinina
Monikon essiivimetioniineinaTranslatiivimetioniiniksi
Monikon translatiivimetioniineiksiMonikon instruktiivimetioniinein
AbessiivimetioniinittaMonikon abessiivimetioniineitta
Monikon akkusatiivimetioniinit