| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | pullulan |
| Monikko | pullulaanit | Genetiivi | pullulaanin |
| Monikon genetiivi | pullulaanien | Partitiivi | pullulaania |
| Monikon partitiivi | pullulaaneja | Inessiivi | pullulaanissa |
| Monikon inessiivi | pullulaaneissa | Elatiivi | pullulaanista |
| Monikon elatiivi | pullulaaneista | Illatiivi | pullulaaniin |
| Monikon illatiivi | pullulaaneihin | Adessiivi | pullulaanilla |
| Monikon adessiivi | pullulaaneilla | Ablatiivi | pullulaanilta |
| Monikon ablatiivi | pullulaaneilta | Allatiivi | pullulaanille |
| Monikon allatiivi | pullulaaneille | Essiivi | pullulaanina |
| Monikon essiivi | pullulaaneina | Translatiivi | pullulaaniksi |
| Monikon translatiivi | pullulaaneiksi | Monikon instruktiivi | pullulaanein |
| Abessiivi | pullulaanitta | Monikon abessiivi | pullulaaneitta |
| Monikon akkusatiivi | pullulaanit |