Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
midi
Taivutusmuodot
Monikko
midipituiset
Monikko
midipituiseni
Monikko
midipituisesi
Monikko
midipituisemme
Monikko
midipituisenne
Monikko
midipituisensa
Genetiivi
midipituisen
Genetiivi
midipituiseni
Genetiivi
midipituisesi
Genetiivi
midipituisemme
Genetiivi
midipituisenne
Genetiivi
midipituisensa
Monikon genetiivi
midipituisten
Monikon genetiivi
midipituisien
Monikon genetiivi
midipituisteni
Monikon genetiivi
midipituisieni
Monikon genetiivi
midipituistesi
Monikon genetiivi
midipituisiesi
Monikon genetiivi
midipituistemme
Monikon genetiivi
midipituisiemme
Monikon genetiivi
midipituistenne
Monikon genetiivi
midipituisienne
Monikon genetiivi
midipituistensa
Monikon genetiivi
midipituisiensa
Partitiivi
midipituista
Partitiivi
midipituistani
Partitiivi
midipituistasi
Partitiivi
midipituistamme
Partitiivi
midipituistanne
Partitiivi
midipituistaan
Partitiivi
midipituistansa
Monikon partitiivi
midipituisia
Monikon partitiivi
midipituisiani
Monikon partitiivi
midipituisiasi
Monikon partitiivi
midipituisiamme
Monikon partitiivi
midipituisianne
Monikon partitiivi
midipituisiaan
Monikon partitiivi
midipituisiansa
Inessiivi
midipituisessa
Inessiivi
midipituisessani
Inessiivi
midipituisessasi
Inessiivi
midipituisessamme
Inessiivi
midipituisessanne
Inessiivi
midipituisessaan
Inessiivi
midipituisessansa
Monikon inessiivi
midipituisissa
Monikon inessiivi
midipituisissani
Monikon inessiivi
midipituisissasi
Monikon inessiivi
midipituisissamme
Monikon inessiivi
midipituisissanne
Monikon inessiivi
midipituisissaan
Monikon inessiivi
midipituisissansa
Elatiivi
midipituisesta
Elatiivi
midipituisestani
Elatiivi
midipituisestasi
Elatiivi
midipituisestamme
Elatiivi
midipituisestanne
Elatiivi
midipituisestaan
Elatiivi
midipituisestansa
Monikon elatiivi
midipituisista
Monikon elatiivi
midipituisistani
Monikon elatiivi
midipituisistasi
Monikon elatiivi
midipituisistamme
Monikon elatiivi
midipituisistanne
Monikon elatiivi
midipituisistaan
Monikon elatiivi
midipituisistansa
Illatiivi
midipituiseen
Illatiivi
midipituiseeni
Illatiivi
midipituiseesi
Illatiivi
midipituiseemme
Illatiivi
midipituiseenne
Illatiivi
midipituiseensa
Monikon illatiivi
midipituisiin
Monikon illatiivi
midipituisiini
Monikon illatiivi
midipituisiisi
Monikon illatiivi
midipituisiimme
Monikon illatiivi
midipituisiinne
Monikon illatiivi
midipituisiinsa
Adessiivi
midipituisella
Adessiivi
midipituisellani
Adessiivi
midipituisellasi
Adessiivi
midipituisellamme
Adessiivi
midipituisellanne
Adessiivi
midipituisellaan
Adessiivi
midipituisellansa
Monikon adessiivi
midipituisilla
Monikon adessiivi
midipituisillani
Monikon adessiivi
midipituisillasi
Monikon adessiivi
midipituisillamme
Monikon adessiivi
midipituisillanne
Monikon adessiivi
midipituisillaan
Monikon adessiivi
midipituisillansa
Ablatiivi
midipituiselta
Ablatiivi
midipituiseltani
Ablatiivi
midipituiseltasi
Ablatiivi
midipituiseltamme
Ablatiivi
midipituiseltanne
Ablatiivi
midipituiseltaan
Ablatiivi
midipituiseltansa
Monikon ablatiivi
midipituisilta
Monikon ablatiivi
midipituisiltani
Monikon ablatiivi
midipituisiltasi
Monikon ablatiivi
midipituisiltamme
Monikon ablatiivi
midipituisiltanne
Monikon ablatiivi
midipituisiltaan
Monikon ablatiivi
midipituisiltansa
Allatiivi
midipituiselle
Allatiivi
midipituiselleni
Allatiivi
midipituisellesi
Allatiivi
midipituisellemme
Allatiivi
midipituisellenne
Allatiivi
midipituiselleen
Allatiivi
midipituisellensa
Monikon allatiivi
midipituisille
Monikon allatiivi
midipituisilleni
Monikon allatiivi
midipituisillesi
Monikon allatiivi
midipituisillemme
Monikon allatiivi
midipituisillenne
Monikon allatiivi
midipituisilleen
Monikon allatiivi
midipituisillensa
Essiivi
midipituisena
Essiivi
midipituisenani
Essiivi
midipituisenasi
Essiivi
midipituisenamme
Essiivi
midipituisenanne
Essiivi
midipituisenaan
Essiivi
midipituisenansa
Monikon essiivi
midipituisina
Monikon essiivi
midipituisinani
Monikon essiivi
midipituisinasi
Monikon essiivi
midipituisinamme
Monikon essiivi
midipituisinanne
Monikon essiivi
midipituisinaan
Monikon essiivi
midipituisinansa
Translatiivi
midipituiseksi
Translatiivi
midipituisekseni
Translatiivi
midipituiseksesi
Translatiivi
midipituiseksemme
Translatiivi
midipituiseksenne
Translatiivi
midipituisekseen
Translatiivi
midipituiseksensa
Monikon translatiivi
midipituisiksi
Monikon translatiivi
midipituisikseni
Monikon translatiivi
midipituisiksesi
Monikon translatiivi
midipituisiksemme
Monikon translatiivi
midipituisiksenne
Monikon translatiivi
midipituisikseen
Monikon translatiivi
midipituisiksensa
Monikon instruktiivi
midipituisin
Abessiivi
midipituisetta
Abessiivi
midipituisettani
Abessiivi
midipituisettasi
Abessiivi
midipituisettamme
Abessiivi
midipituisettanne
Abessiivi
midipituisettaan
Abessiivi
midipituisettansa
Monikon abessiivi
midipituisitta
Monikon abessiivi
midipituisittani
Monikon abessiivi
midipituisittasi
Monikon abessiivi
midipituisittamme
Monikon abessiivi
midipituisittanne
Monikon abessiivi
midipituisittaan
Monikon abessiivi
midipituisittansa
Monikon komitatiivi
midipituisine
Monikon komitatiivi
midipituisineni
Monikon komitatiivi
midipituisinesi
Monikon komitatiivi
midipituisinemme
Monikon komitatiivi
midipituisinenne
Monikon komitatiivi
midipituisineen
Monikon komitatiivi
midipituisinensa
Monikon akkusatiivi
midipituiset
Monikon akkusatiivi
midipituiseni
Monikon akkusatiivi
midipituisesi
Monikon akkusatiivi
midipituisemme
Monikon akkusatiivi
midipituisenne
Monikon akkusatiivi
midipituisensa
Akkusatiivi
midipituiseni
Akkusatiivi
midipituisesi
Akkusatiivi
midipituisemme
Akkusatiivi
midipituisenne
Akkusatiivi
midipituisensa
Luokat
Adjektiivit