Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotatuoijatGenetiivitatuoijan
Monikon genetiivitatuoijienPartitiivitatuoijaa
Monikon partitiivitatuoijiaInessiivitatuoijassa
Monikon inessiivitatuoijissaElatiivitatuoijasta
Monikon elatiivitatuoijistaIllatiivitatuoijaan
Monikon illatiivitatuoijiinAdessiivitatuoijalla
Monikon adessiivitatuoijillaAblatiivitatuoijalta
Monikon ablatiivitatuoijiltaAllatiivitatuoijalle
Monikon allatiivitatuoijilleEssiivitatuoijana
Monikon essiivitatuoijinaTranslatiivitatuoijaksi
Monikon translatiivitatuoijiksiMonikon instruktiivitatuoijin
AbessiivitatuoijattaMonikon abessiivitatuoijitta
Monikon akkusatiivitatuoijat

Luokat