Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopalindromitGenetiivipalindromin
Monikon genetiivipalindromienPartitiivipalindromia
Monikon partitiivipalindromejaInessiivipalindromissa
Monikon inessiivipalindromeissaElatiivipalindromista
Monikon elatiivipalindromeistaIllatiivipalindromiin
Monikon illatiivipalindromeihinAdessiivipalindromilla
Monikon adessiivipalindromeillaAblatiivipalindromilta
Monikon ablatiivipalindromeiltaAllatiivipalindromille
Monikon allatiivipalindromeilleEssiivipalindromina
Monikon essiivipalindromeinaTranslatiivipalindromiksi
Monikon translatiivipalindromeiksiMonikon instruktiivipalindromein
AbessiivipalindromittaMonikon abessiivipalindromeitta
Monikon akkusatiivipalindromit