Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kähmät | Genetiivi | kähmän |
| Monikon genetiivi | kähmien | Partitiivi | kähmää |
| Monikon partitiivi | kähmiä | Inessiivi | kähmässä |
| Monikon inessiivi | kähmissä | Elatiivi | kähmästä |
| Monikon elatiivi | kähmistä | Illatiivi | kähmään |
| Monikon illatiivi | kähmiin | Adessiivi | kähmällä |
| Monikon adessiivi | kähmillä | Ablatiivi | kähmältä |
| Monikon ablatiivi | kähmiltä | Allatiivi | kähmälle |
| Monikon allatiivi | kähmille | Essiivi | kähmänä |
| Monikon essiivi | kähminä | Translatiivi | kähmäksi |
| Monikon translatiivi | kähmiksi | Monikon instruktiivi | kähmin |
| Abessiivi | kähmättä | Monikon abessiivi | kähmittä |
| Monikon akkusatiivi | kähmät |