Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokalkkiutumatGenetiivikalkkiutuman
Monikon genetiivikalkkiutumienPartitiivikalkkiutumaa
Monikon partitiivikalkkiutumiaInessiivikalkkiutumassa
Monikon inessiivikalkkiutumissaElatiivikalkkiutumasta
Monikon elatiivikalkkiutumistaIllatiivikalkkiutumaan
Monikon illatiivikalkkiutumiinAdessiivikalkkiutumalla
Monikon adessiivikalkkiutumillaAblatiivikalkkiutumalta
Monikon ablatiivikalkkiutumiltaAllatiivikalkkiutumalle
Monikon allatiivikalkkiutumilleEssiivikalkkiutumana
Monikon essiivikalkkiutuminaTranslatiivikalkkiutumaksi
Monikon translatiivikalkkiutumiksiMonikon instruktiivikalkkiutumin
AbessiivikalkkiutumattaMonikon abessiivikalkkiutumitta
Monikon akkusatiivikalkkiutumat

Luokat