Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈhøclæ/
KäännösÄäninäyte
1.
idiot {m}
  • ÄäntäminenFrance
2.
  • ÄäntäminenFrance

Taivutusmuodot

MonikkohöhlätMonikkohöhläni
MonikkohöhläsiMonikkohöhlämme
MonikkohöhlänneMonikkohöhlänsä
GenetiivihöhlänGenetiivihöhläni
GenetiivihöhläsiGenetiivihöhlämme
GenetiivihöhlänneGenetiivihöhlänsä
Monikon genetiivihöhlienMonikon genetiivihöhlieni
Monikon genetiivihöhliesiMonikon genetiivihöhliemme
Monikon genetiivihöhlienneMonikon genetiivihöhliensä
PartitiivihöhlääPartitiivihöhlääni
PartitiivihöhlääsiPartitiivihöhläämme
PartitiivihöhläännePartitiivihöhläänsä
Monikon partitiivihöhliäMonikon partitiivihöhliäni
Monikon partitiivihöhliäsiMonikon partitiivihöhliämme
Monikon partitiivihöhliänneMonikon partitiivihöhliään
Monikon partitiivihöhliänsäInessiivihöhlässä
InessiivihöhlässäniInessiivihöhlässäsi
InessiivihöhlässämmeInessiivihöhlässänne
InessiivihöhlässäänInessiivihöhlässänsä
Monikon inessiivihöhlissäMonikon inessiivihöhlissäni
Monikon inessiivihöhlissäsiMonikon inessiivihöhlissämme
Monikon inessiivihöhlissänneMonikon inessiivihöhlissään
Monikon inessiivihöhlissänsäElatiivihöhlästä
ElatiivihöhlästäniElatiivihöhlästäsi
ElatiivihöhlästämmeElatiivihöhlästänne
ElatiivihöhlästäänElatiivihöhlästänsä
Monikon elatiivihöhlistäMonikon elatiivihöhlistäni
Monikon elatiivihöhlistäsiMonikon elatiivihöhlistämme
Monikon elatiivihöhlistänneMonikon elatiivihöhlistään
Monikon elatiivihöhlistänsäIllatiivihöhlään
IllatiivihöhlääniIllatiivihöhlääsi
IllatiivihöhläämmeIllatiivihöhläänne
IllatiivihöhläänsäMonikon illatiivihöhliin
Monikon illatiivihöhliiniMonikon illatiivihöhliisi
Monikon illatiivihöhliimmeMonikon illatiivihöhliinne
Monikon illatiivihöhliinsäAdessiivihöhlällä
AdessiivihöhlälläniAdessiivihöhlälläsi
AdessiivihöhlällämmeAdessiivihöhlällänne
AdessiivihöhlälläänAdessiivihöhlällänsä
Monikon adessiivihöhlilläMonikon adessiivihöhlilläni
Monikon adessiivihöhlilläsiMonikon adessiivihöhlillämme
Monikon adessiivihöhlillänneMonikon adessiivihöhlillään
Monikon adessiivihöhlillänsäAblatiivihöhlältä
AblatiivihöhlältäniAblatiivihöhlältäsi
AblatiivihöhlältämmeAblatiivihöhlältänne
AblatiivihöhlältäänAblatiivihöhlältänsä
Monikon ablatiivihöhliltäMonikon ablatiivihöhliltäni
Monikon ablatiivihöhliltäsiMonikon ablatiivihöhliltämme
Monikon ablatiivihöhliltänneMonikon ablatiivihöhliltään
Monikon ablatiivihöhliltänsäAllatiivihöhlälle
AllatiivihöhlälleniAllatiivihöhlällesi
AllatiivihöhlällemmeAllatiivihöhlällenne
AllatiivihöhlälleenAllatiivihöhlällensä
Monikon allatiivihöhlilleMonikon allatiivihöhlilleni
Monikon allatiivihöhlillesiMonikon allatiivihöhlillemme
Monikon allatiivihöhlillenneMonikon allatiivihöhlilleen
Monikon allatiivihöhlillensäEssiivihöhlänä
EssiivihöhlänäniEssiivihöhlänäsi
EssiivihöhlänämmeEssiivihöhlänänne
EssiivihöhlänäänEssiivihöhlänänsä
Monikon essiivihöhlinäMonikon essiivihöhlinäni
Monikon essiivihöhlinäsiMonikon essiivihöhlinämme
Monikon essiivihöhlinänneMonikon essiivihöhlinään
Monikon essiivihöhlinänsäTranslatiivihöhläksi
TranslatiivihöhläkseniTranslatiivihöhläksesi
TranslatiivihöhläksemmeTranslatiivihöhläksenne
TranslatiivihöhläkseenTranslatiivihöhläksensä
Monikon translatiivihöhliksiMonikon translatiivihöhlikseni
Monikon translatiivihöhliksesiMonikon translatiivihöhliksemme
Monikon translatiivihöhliksenneMonikon translatiivihöhlikseen
Monikon translatiivihöhliksensäMonikon instruktiivihöhlin
AbessiivihöhlättäAbessiivihöhlättäni
AbessiivihöhlättäsiAbessiivihöhlättämme
AbessiivihöhlättänneAbessiivihöhlättään
AbessiivihöhlättänsäMonikon abessiivihöhlittä
Monikon abessiivihöhlittäniMonikon abessiivihöhlittäsi
Monikon abessiivihöhlittämmeMonikon abessiivihöhlittänne
Monikon abessiivihöhlittäänMonikon abessiivihöhlittänsä
Monikon komitatiivihöhlineMonikon komitatiivihöhlineni
Monikon komitatiivihöhlinesiMonikon komitatiivihöhlinemme
Monikon komitatiivihöhlinenneMonikon komitatiivihöhlineen
Monikon komitatiivihöhlinensäKomparatiivihöhlempi
SuperlatiivihöhlinMonikon akkusatiivihöhlät
Monikon akkusatiivihöhläniMonikon akkusatiivihöhläsi
Monikon akkusatiivihöhlämmeMonikon akkusatiivihöhlänne
Monikon akkusatiivihöhlänsäAkkusatiivihöhläni
AkkusatiivihöhläsiAkkusatiivihöhlämme
AkkusatiivihöhlänneAkkusatiivihöhlänsä