Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Related to the New Testament
Taivutusmuodot
Monikko
uusitestamentilliset
Monikko
uusitestamentilliseni
Monikko
uusitestamentillisesi
Monikko
uusitestamentillisemme
Monikko
uusitestamentillisenne
Monikko
uusitestamentillisensa
Genetiivi
uusitestamentillisen
Genetiivi
uusitestamentilliseni
Genetiivi
uusitestamentillisesi
Genetiivi
uusitestamentillisemme
Genetiivi
uusitestamentillisenne
Genetiivi
uusitestamentillisensa
Monikon genetiivi
uusitestamentillisten
Monikon genetiivi
uusitestamentillisien
Monikon genetiivi
uusitestamentillisteni
Monikon genetiivi
uusitestamentillisieni
Monikon genetiivi
uusitestamentillistesi
Monikon genetiivi
uusitestamentillisiesi
Monikon genetiivi
uusitestamentillistemme
Monikon genetiivi
uusitestamentillisiemme
Monikon genetiivi
uusitestamentillistenne
Monikon genetiivi
uusitestamentillisienne
Monikon genetiivi
uusitestamentillistensa
Monikon genetiivi
uusitestamentillisiensa
Partitiivi
uusitestamentillista
Partitiivi
uusitestamentillistani
Partitiivi
uusitestamentillistasi
Partitiivi
uusitestamentillistamme
Partitiivi
uusitestamentillistanne
Partitiivi
uusitestamentillistaan
Partitiivi
uusitestamentillistansa
Monikon partitiivi
uusitestamentillisia
Monikon partitiivi
uusitestamentillisiani
Monikon partitiivi
uusitestamentillisiasi
Monikon partitiivi
uusitestamentillisiamme
Monikon partitiivi
uusitestamentillisianne
Monikon partitiivi
uusitestamentillisiaan
Monikon partitiivi
uusitestamentillisiansa
Inessiivi
uusitestamentillisessa
Inessiivi
uusitestamentillisessani
Inessiivi
uusitestamentillisessasi
Inessiivi
uusitestamentillisessamme
Inessiivi
uusitestamentillisessanne
Inessiivi
uusitestamentillisessaan
Inessiivi
uusitestamentillisessansa
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissa
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissani
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissasi
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissamme
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissanne
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissaan
Monikon inessiivi
uusitestamentillisissansa
Elatiivi
uusitestamentillisesta
Elatiivi
uusitestamentillisestani
Elatiivi
uusitestamentillisestasi
Elatiivi
uusitestamentillisestamme
Elatiivi
uusitestamentillisestanne
Elatiivi
uusitestamentillisestaan
Elatiivi
uusitestamentillisestansa
Monikon elatiivi
uusitestamentillisista
Monikon elatiivi
uusitestamentillisistani
Monikon elatiivi
uusitestamentillisistasi
Monikon elatiivi
uusitestamentillisistamme
Monikon elatiivi
uusitestamentillisistanne
Monikon elatiivi
uusitestamentillisistaan
Monikon elatiivi
uusitestamentillisistansa
Illatiivi
uusitestamentilliseen
Illatiivi
uusitestamentilliseeni
Illatiivi
uusitestamentilliseesi
Illatiivi
uusitestamentilliseemme
Illatiivi
uusitestamentilliseenne
Illatiivi
uusitestamentilliseensa
Monikon illatiivi
uusitestamentillisiin
Monikon illatiivi
uusitestamentillisiini
Monikon illatiivi
uusitestamentillisiisi
Monikon illatiivi
uusitestamentillisiimme
Monikon illatiivi
uusitestamentillisiinne
Monikon illatiivi
uusitestamentillisiinsa
Adessiivi
uusitestamentillisella
Adessiivi
uusitestamentillisellani
Adessiivi
uusitestamentillisellasi
Adessiivi
uusitestamentillisellamme
Adessiivi
uusitestamentillisellanne
Adessiivi
uusitestamentillisellaan
Adessiivi
uusitestamentillisellansa
Monikon adessiivi
uusitestamentillisilla
Monikon adessiivi
uusitestamentillisillani
Monikon adessiivi
uusitestamentillisillasi
Monikon adessiivi
uusitestamentillisillamme
Monikon adessiivi
uusitestamentillisillanne
Monikon adessiivi
uusitestamentillisillaan
Monikon adessiivi
uusitestamentillisillansa
Ablatiivi
uusitestamentilliselta
Ablatiivi
uusitestamentilliseltani
Ablatiivi
uusitestamentilliseltasi
Ablatiivi
uusitestamentilliseltamme
Ablatiivi
uusitestamentilliseltanne
Ablatiivi
uusitestamentilliseltaan
Ablatiivi
uusitestamentilliseltansa
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisilta
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisiltani
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisiltasi
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisiltamme
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisiltanne
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisiltaan
Monikon ablatiivi
uusitestamentillisiltansa
Allatiivi
uusitestamentilliselle
Allatiivi
uusitestamentilliselleni
Allatiivi
uusitestamentillisellesi
Allatiivi
uusitestamentillisellemme
Allatiivi
uusitestamentillisellenne
Allatiivi
uusitestamentilliselleen
Allatiivi
uusitestamentillisellensa
Monikon allatiivi
uusitestamentillisille
Monikon allatiivi
uusitestamentillisilleni
Monikon allatiivi
uusitestamentillisillesi
Monikon allatiivi
uusitestamentillisillemme
Monikon allatiivi
uusitestamentillisillenne
Monikon allatiivi
uusitestamentillisilleen
Monikon allatiivi
uusitestamentillisillensa
Essiivi
uusitestamentillisena
Essiivi
uusitestamentillisenani
Essiivi
uusitestamentillisenasi
Essiivi
uusitestamentillisenamme
Essiivi
uusitestamentillisenanne
Essiivi
uusitestamentillisenaan
Essiivi
uusitestamentillisenansa
Monikon essiivi
uusitestamentillisina
Monikon essiivi
uusitestamentillisinani
Monikon essiivi
uusitestamentillisinasi
Monikon essiivi
uusitestamentillisinamme
Monikon essiivi
uusitestamentillisinanne
Monikon essiivi
uusitestamentillisinaan
Monikon essiivi
uusitestamentillisinansa
Translatiivi
uusitestamentilliseksi
Translatiivi
uusitestamentillisekseni
Translatiivi
uusitestamentilliseksesi
Translatiivi
uusitestamentilliseksemme
Translatiivi
uusitestamentilliseksenne
Translatiivi
uusitestamentillisekseen
Translatiivi
uusitestamentilliseksensa
Monikon translatiivi
uusitestamentillisiksi
Monikon translatiivi
uusitestamentillisikseni
Monikon translatiivi
uusitestamentillisiksesi
Monikon translatiivi
uusitestamentillisiksemme
Monikon translatiivi
uusitestamentillisiksenne
Monikon translatiivi
uusitestamentillisikseen
Monikon translatiivi
uusitestamentillisiksensa
Monikon instruktiivi
uusitestamentillisin
Abessiivi
uusitestamentillisetta
Abessiivi
uusitestamentillisettani
Abessiivi
uusitestamentillisettasi
Abessiivi
uusitestamentillisettamme
Abessiivi
uusitestamentillisettanne
Abessiivi
uusitestamentillisettaan
Abessiivi
uusitestamentillisettansa
Monikon abessiivi
uusitestamentillisitta
Monikon abessiivi
uusitestamentillisittani
Monikon abessiivi
uusitestamentillisittasi
Monikon abessiivi
uusitestamentillisittamme
Monikon abessiivi
uusitestamentillisittanne
Monikon abessiivi
uusitestamentillisittaan
Monikon abessiivi
uusitestamentillisittansa
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisine
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisineni
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisinesi
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisinemme
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisinenne
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisineen
Monikon komitatiivi
uusitestamentillisinensa
Komparatiivi
uusitestamentillisempi
Superlatiivi
uusitestamentillisin
Monikon akkusatiivi
uusitestamentilliset
Monikon akkusatiivi
uusitestamentilliseni
Monikon akkusatiivi
uusitestamentillisesi
Monikon akkusatiivi
uusitestamentillisemme
Monikon akkusatiivi
uusitestamentillisenne
Monikon akkusatiivi
uusitestamentillisensa
Akkusatiivi
uusitestamentilliseni
Akkusatiivi
uusitestamentillisesi
Akkusatiivi
uusitestamentillisemme
Akkusatiivi
uusitestamentillisenne
Akkusatiivi
uusitestamentillisensa
Luokat
Adjektiivit
Raamattu