Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | tärvelijät | Genetiivi | tärvelijän |
| Monikon genetiivi | tärvelijöiden | Monikon genetiivi | tärvelijöitten |
| Partitiivi | tärvelijää | Monikon partitiivi | tärvelijöitä |
| Inessiivi | tärvelijässä | Monikon inessiivi | tärvelijöissä |
| Elatiivi | tärvelijästä | Monikon elatiivi | tärvelijöistä |
| Illatiivi | tärvelijään | Monikon illatiivi | tärvelijöihin |
| Adessiivi | tärvelijällä | Monikon adessiivi | tärvelijöillä |
| Ablatiivi | tärvelijältä | Monikon ablatiivi | tärvelijöiltä |
| Allatiivi | tärvelijälle | Monikon allatiivi | tärvelijöille |
| Essiivi | tärvelijänä | Monikon essiivi | tärvelijöinä |
| Translatiivi | tärvelijäksi | Monikon translatiivi | tärvelijöiksi |
| Monikon instruktiivi | tärvelijöin | Abessiivi | tärvelijättä |
| Monikon abessiivi | tärvelijöittä | Monikon akkusatiivi | tärvelijät |