| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | rutty, horny, rammy |
| espanja | caliente, cachondo |
| norja | kåt |
| puola | napalony |
| ruotsi | kåt, löpsk |
| saksa | geil |
| Monikko | kiimaiset | Monikko | kiimaiseni |
| Monikko | kiimaisesi | Monikko | kiimaisemme |
| Monikko | kiimaisenne | Monikko | kiimaisensa |
| Genetiivi | kiimaisen | Genetiivi | kiimaiseni |
| Genetiivi | kiimaisesi | Genetiivi | kiimaisemme |
| Genetiivi | kiimaisenne | Genetiivi | kiimaisensa |
| Monikon genetiivi | kiimaisten | Monikon genetiivi | kiimaisien |
| Monikon genetiivi | kiimaisteni | Monikon genetiivi | kiimaisieni |
| Monikon genetiivi | kiimaistesi | Monikon genetiivi | kiimaisiesi |
| Monikon genetiivi | kiimaistemme | Monikon genetiivi | kiimaisiemme |
| Monikon genetiivi | kiimaistenne | Monikon genetiivi | kiimaisienne |
| Monikon genetiivi | kiimaistensa | Monikon genetiivi | kiimaisiensa |
| Partitiivi | kiimaista | Partitiivi | kiimaistani |
| Partitiivi | kiimaistasi | Partitiivi | kiimaistamme |
| Partitiivi | kiimaistanne | Partitiivi | kiimaistaan |
| Partitiivi | kiimaistansa | Monikon partitiivi | kiimaisia |
| Monikon partitiivi | kiimaisiani | Monikon partitiivi | kiimaisiasi |
| Monikon partitiivi | kiimaisiamme | Monikon partitiivi | kiimaisianne |
| Monikon partitiivi | kiimaisiaan | Monikon partitiivi | kiimaisiansa |
| Inessiivi | kiimaisessa | Inessiivi | kiimaisessani |
| Inessiivi | kiimaisessasi | Inessiivi | kiimaisessamme |
| Inessiivi | kiimaisessanne | Inessiivi | kiimaisessaan |
| Inessiivi | kiimaisessansa | Monikon inessiivi | kiimaisissa |
| Monikon inessiivi | kiimaisissani | Monikon inessiivi | kiimaisissasi |
| Monikon inessiivi | kiimaisissamme | Monikon inessiivi | kiimaisissanne |
| Monikon inessiivi | kiimaisissaan | Monikon inessiivi | kiimaisissansa |
| Elatiivi | kiimaisesta | Elatiivi | kiimaisestani |
| Elatiivi | kiimaisestasi | Elatiivi | kiimaisestamme |
| Elatiivi | kiimaisestanne | Elatiivi | kiimaisestaan |
| Elatiivi | kiimaisestansa | Monikon elatiivi | kiimaisista |
| Monikon elatiivi | kiimaisistani | Monikon elatiivi | kiimaisistasi |
| Monikon elatiivi | kiimaisistamme | Monikon elatiivi | kiimaisistanne |
| Monikon elatiivi | kiimaisistaan | Monikon elatiivi | kiimaisistansa |
| Illatiivi | kiimaiseen | Illatiivi | kiimaiseeni |
| Illatiivi | kiimaiseesi | Illatiivi | kiimaiseemme |
| Illatiivi | kiimaiseenne | Illatiivi | kiimaiseensa |
| Monikon illatiivi | kiimaisiin | Monikon illatiivi | kiimaisiini |
| Monikon illatiivi | kiimaisiisi | Monikon illatiivi | kiimaisiimme |
| Monikon illatiivi | kiimaisiinne | Monikon illatiivi | kiimaisiinsa |
| Adessiivi | kiimaisella | Adessiivi | kiimaisellani |
| Adessiivi | kiimaisellasi | Adessiivi | kiimaisellamme |
| Adessiivi | kiimaisellanne | Adessiivi | kiimaisellaan |
| Adessiivi | kiimaisellansa | Monikon adessiivi | kiimaisilla |
| Monikon adessiivi | kiimaisillani | Monikon adessiivi | kiimaisillasi |
| Monikon adessiivi | kiimaisillamme | Monikon adessiivi | kiimaisillanne |
| Monikon adessiivi | kiimaisillaan | Monikon adessiivi | kiimaisillansa |
| Ablatiivi | kiimaiselta | Ablatiivi | kiimaiseltani |
| Ablatiivi | kiimaiseltasi | Ablatiivi | kiimaiseltamme |
| Ablatiivi | kiimaiseltanne | Ablatiivi | kiimaiseltaan |
| Ablatiivi | kiimaiseltansa | Monikon ablatiivi | kiimaisilta |
| Monikon ablatiivi | kiimaisiltani | Monikon ablatiivi | kiimaisiltasi |
| Monikon ablatiivi | kiimaisiltamme | Monikon ablatiivi | kiimaisiltanne |
| Monikon ablatiivi | kiimaisiltaan | Monikon ablatiivi | kiimaisiltansa |
| Allatiivi | kiimaiselle | Allatiivi | kiimaiselleni |
| Allatiivi | kiimaisellesi | Allatiivi | kiimaisellemme |
| Allatiivi | kiimaisellenne | Allatiivi | kiimaiselleen |
| Allatiivi | kiimaisellensa | Monikon allatiivi | kiimaisille |
| Monikon allatiivi | kiimaisilleni | Monikon allatiivi | kiimaisillesi |
| Monikon allatiivi | kiimaisillemme | Monikon allatiivi | kiimaisillenne |
| Monikon allatiivi | kiimaisilleen | Monikon allatiivi | kiimaisillensa |
| Essiivi | kiimaisena | Essiivi | kiimaisenani |
| Essiivi | kiimaisenasi | Essiivi | kiimaisenamme |
| Essiivi | kiimaisenanne | Essiivi | kiimaisenaan |
| Essiivi | kiimaisenansa | Monikon essiivi | kiimaisina |
| Monikon essiivi | kiimaisinani | Monikon essiivi | kiimaisinasi |
| Monikon essiivi | kiimaisinamme | Monikon essiivi | kiimaisinanne |
| Monikon essiivi | kiimaisinaan | Monikon essiivi | kiimaisinansa |
| Translatiivi | kiimaiseksi | Translatiivi | kiimaisekseni |
| Translatiivi | kiimaiseksesi | Translatiivi | kiimaiseksemme |
| Translatiivi | kiimaiseksenne | Translatiivi | kiimaisekseen |
| Translatiivi | kiimaiseksensa | Monikon translatiivi | kiimaisiksi |
| Monikon translatiivi | kiimaisikseni | Monikon translatiivi | kiimaisiksesi |
| Monikon translatiivi | kiimaisiksemme | Monikon translatiivi | kiimaisiksenne |
| Monikon translatiivi | kiimaisikseen | Monikon translatiivi | kiimaisiksensa |
| Monikon instruktiivi | kiimaisin | Abessiivi | kiimaisetta |
| Abessiivi | kiimaisettani | Abessiivi | kiimaisettasi |
| Abessiivi | kiimaisettamme | Abessiivi | kiimaisettanne |
| Abessiivi | kiimaisettaan | Abessiivi | kiimaisettansa |
| Monikon abessiivi | kiimaisitta | Monikon abessiivi | kiimaisittani |
| Monikon abessiivi | kiimaisittasi | Monikon abessiivi | kiimaisittamme |
| Monikon abessiivi | kiimaisittanne | Monikon abessiivi | kiimaisittaan |
| Monikon abessiivi | kiimaisittansa | Monikon komitatiivi | kiimaisine |
| Monikon komitatiivi | kiimaisineni | Monikon komitatiivi | kiimaisinesi |
| Monikon komitatiivi | kiimaisinemme | Monikon komitatiivi | kiimaisinenne |
| Monikon komitatiivi | kiimaisineen | Monikon komitatiivi | kiimaisinensa |
| Komparatiivi | kiimaisempi | Superlatiivi | kiimaisin |
| Monikon akkusatiivi | kiimaiset | Monikon akkusatiivi | kiimaiseni |
| Monikon akkusatiivi | kiimaisesi | Monikon akkusatiivi | kiimaisemme |
| Monikon akkusatiivi | kiimaisenne | Monikon akkusatiivi | kiimaisensa |
| Akkusatiivi | kiimaiseni | Akkusatiivi | kiimaisesi |
| Akkusatiivi | kiimaisemme | Akkusatiivi | kiimaisenne |
| Akkusatiivi | kiimaisensa |