Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | kitalaenluut | Genetiivi | kitalaenluun |
| Monikon genetiivi | kitalaenluiden | Monikon genetiivi | kitalaenluitten |
| Partitiivi | kitalaenluuta | Monikon partitiivi | kitalaenluita |
| Inessiivi | kitalaenluussa | Monikon inessiivi | kitalaenluissa |
| Elatiivi | kitalaenluusta | Monikon elatiivi | kitalaenluista |
| Illatiivi | kitalaenluuhun | Monikon illatiivi | kitalaenluihin |
| Adessiivi | kitalaenluulla | Monikon adessiivi | kitalaenluilla |
| Ablatiivi | kitalaenluulta | Monikon ablatiivi | kitalaenluilta |
| Allatiivi | kitalaenluulle | Monikon allatiivi | kitalaenluille |
| Essiivi | kitalaenluuna | Monikon essiivi | kitalaenluina |
| Translatiivi | kitalaenluuksi | Monikon translatiivi | kitalaenluiksi |
| Monikon instruktiivi | kitalaenluin | Abessiivi | kitalaenluutta |
| Monikon abessiivi | kitalaenluitta | Monikon akkusatiivi | kitalaenluut |